Näitä ostetaan juuri nyt...

Sankakorvatulpat Lahti Pro

5,50 

/

KPL

Lahti Pro sankakorvatulpat, SNR 29 dB. Vaahtomaiset tulpat ABS‑muovisella sangalla. Tehokas kuulonsuojaus, helppo käsitellä, uudelleenkäytettävä. Standardi EN 352‑2.

Myymäläsaatavuus

Uusikaupunki Ketunkalliontie: 5 KPL

Naantali: 16 KPL

Verkkokauppa: 21 KPL varastossa

KPL
  • Toimituskulut lasketaan kassasivulla(Alkaen 4,90 €)
  • Noudot myymälöistämme 0 € (Myymälöiden välinen siirto on maksutonta)
Pk-puu turvallinen

Pk-puu turvallinen
Tuotetunnus: 1099852 Osasto: Tuotemerkki:

Sankakorvatulpat Lahti Pro

Lahti Pro sankakorvatulpat tarjoavat tehokkaan kuulonsuojauksen liiallista melua vastaan, ja ne ovat kätevä ja mukava vaihtoehto perinteisille kuulosuojaimille. Ne soveltuvat erinomaisesti työympäristöihin, joissa tarvitaan nopeaa ja helppoa kuulonsuojausta.

Tulpat ovat vaahtomaista materiaalia, ja sanka on valmistettu kestävästä ABS‑muovista. Vaimennusarvot ovat SNR: 29 dB, H: 31 dB, M: 25 dB, L: 23 dB, mikä takaa erittäin hyvän suojan erityisesti korkeataajuisia ääniä vastaan.

Sangan ansiosta tulppia on helppo käsitellä ja asettaa paikoilleen sekä ottaa pois. Niiden sileä ja likaa hylkivä pinta estää lian kerääntymisen, mikä pidentää tuotteen käyttöikää ja parantaa hygieniaa. Tuote on uudelleenkäytettävä ja täyttää EN 352‑2 ‑standardin vaatimukset.

Ominaisuudet

  • Tuote: Lahti Pro sankakorvatulpat
  • Tulpat: vaahtomainen materiaali
  • Sanka: ABS‑muovi
  • Vaimennusarvot:
    • SNR: 29 dB
    • H: 31 dB (korkeat taajuudet)
    • M: 25 dB (keskitaajuudet)
    • L: 23 dB (matalat taajuudet)
  • Ominaisuudet:
    • Erittäin hyvä korkeataajuinen äänen suodatus
    • Kätevä sanka helppoon käsittelyyn
    • Sileä ja likaa hylkivä pinta
    • Kevyt ja mukava
    • Uudelleenkäytettävä
  • Standardi: EN 352‑2
Paino 0,25 kg (kilogramma)

×