Timanttihiomalaikka P50 Carat 125Ø – Tehokas kuivahiontaan sileille pinnoille
Ammattilaisen valinta sileiden pintojen ja reunaviisteiden hiontaan
Carat 125Ø P50 timanttihiomalaikka on erinomainen valinta, kun tarvitset tehokasta ja tasaista hiontaa sileille pinnoille ja reunaviisteisiin. Laikka soveltuu erityisesti keraamisille laatoille, terrazzo-, graniitti- ja marmoripinnoille sekä muille luonnonkivityypeille. Tarrakiinnityksen ansiosta laikka on nopea vaihtaa ja pysyy tukevasti paikoillaan käytön aikana.
Suositeltu kierrosalue on 3000 rpm, mutta laikka kestää jopa 4500 rpm nopeuden. Karkeus P50 mahdollistaa karkean ja tehokkaan materiaalinpoiston, joten se sopii hyvin esikäsittelyyn ja muotoiluun ennen hienompaa viimeistelyä. Tukilaikka varmistaa optimaalisen tuen ja tasaisen hiontatuloksen.
Tärkeimmät ominaisuudet ja hyödyt
- Karkea ja tehokas hionta
P50-karkeus mahdollistaa nopean materiaalinpoiston ja esikäsittelyn. - Monipuolinen käyttö
Soveltuu keraamisille laatoille, terrazzo-, graniitti- ja marmoripinnoille sekä muille luonnonkiville. - Tarrakiinnitys ja M14-istukka
Helppo ja nopea kiinnitys, pysyy tukevasti paikoillaan. - Sopii kuivahiontaan
Erityisesti sileille pinnoille ja reunaviisteisiin. - Yhteensopivuus tukilaikan kanssa
Tukilaikka (8714452030127) varmistaa tasaisen lopputuloksen. - Kestävä rakenne
Suunniteltu vaativaan käyttöön ja pitkäikäiseksi.
Tekniset tiedot
- Halkaisija: 125 mm
- Karkeus: P50
- Kiinnitys: Tarrakiinnitys, M14-istukka
- Suositeltu kierrosalue: 3000 rpm (max. 4500 rpm)
- Käyttötarkoitus: Keraamisten laattojen, terrazzo-, graniitti- ja marmoripintojen kuivahionta