Kubala 0572 tasoituslasta 2K 140 mm RST 0,5 mm rakentamiseen ja viimeistelyyn
Kubala 0572 tasoituslasta 2K 140 mm on kestävä ja tarkka työkalu remontointiin, rakentamiseen ja viimeistelyyn. Lasta on valmistettu ruostumattomasta ja haponkestävästä teräksestä, jonka paksuus on 0,5 mm. Terä tarjoaa hyvän yhdistelmän joustoa ja jämäkkyyttä, jolloin levitysjälki pysyy siistinä ja työskentely hallittuna.
140 mm leveys sopii erityisen hyvin pienille ja keskikokoisille tasoitusalueille, reunojen viimeistelyyn sekä paikkakorjauksiin. Se toimii käytännöllisesti esimerkiksi seinäpintojen tasoituksessa, kittauksessa ja maalaustöiden pohjatöissä, kun haluat tasaisen lopputuloksen ilman liian suurta lastaa.
Ergonominen, profiloitu 2K-pehmeä kahva antaa pitävän otteen ja vähentää rasitusta pidemmissä työvaiheissa.
Tyypilliset käyttökohteet
- Seinä- ja kattopintojen tasoitus pienillä ja keskikokoisilla alueilla
- Kittaus ja paikkakorjaukset
- Maalaustöiden pohjatyöt
- Reunojen ja nurkkien läheisyydessä tehtävät viimeistelyt
- Tasoitteen ja paikkamassan levitys ennen hiontaa
Tekniset tiedot
| Ominaisuus | Tieto |
|---|---|
| Tuote | Tasoituslasta 2K |
| Merkki | Kubala |
| Malli / tuotenumero | 0572 |
| Leveys | 140 mm |
| Terän paksuus | 0,5 mm |
| Materiaali | Ruostumaton, haponkestävä teräs |
| Kahva | Ergonominen ja profiloitu 2K-pehmeä kahva |
| Paino | 0,17 kg |
| Tuotetunnus (SKU) | 1097997 |
| Osasto | Tasoituslastat |
Kubala 0572 on 140 mm leveä 2K-kahvainen tasoituslasta, jossa on 0,5 mm ruostumaton haponkestävä terä. Se sopii tasoitteiden, kitin ja paikkausmassojen levittämiseen ja siistiin viimeistelyyn.



